Kasr-ı Abbas Otel

 • Otel Hakkında
 • Odalar
 • İletişim ve Ulaşım
 • Rezervasyon
 • Galeri
 • Sosyal Ağlarda Otelimiz
1000 yılı aşkın süredir insanlığa ev sahipliği yapmış olan KASR-I ABBAS, gelecekte sizlerle birlikte hizmetini sürdürmeye devam edecektir.

Sırasıyla 14. yüzyıldan itibaren Yahudiler, ardından Şmesiler(Güneşe tapanlar), daha sonra Hristiyanlar ve son olarak da Müslümanlara kapılarını açmış olan Kasr-ı Abbas Otel; 14. yüzyıldan bu yana ev sahipliği yaptığı bütün dinlerin orjinal ve kendilerine has motiflerini barındırmaktadır.

Yaşamış olan ve ardı ardına gelen kavimler; birbirlerine saygıda kusur göstermemiş ve mevcut motifleri yağmalamak yerine, hemen yanlarına kendi inanışlarını simgeleyen daha farklı desenler ve mühürler inşa etmişlerdir.

Otelimiz, konum itibariyle önümüzde Mezopotamya Ovası, arkamızda Mardin Kalesi, solumuzda Süryani Kadim Mort (Aziza) Şmuni Kilisesi ve hemen sağımızda en eski camimiz olan 11. yüzyıldan kalma Ulu Cami yer almaktadır.

Otelimiz, 3 ayrı kattan oluşmakla birlikte, katlar arası avlular birbirini görmekte ve birbirinin manzarasına kesinlikle engel olmamaktadır. Odalarda ısıtma ve soğutma için herhangi bir cihaz kullanılmamaktadır. Otel odalarımız, doğal olarak yazları serin, kışları ise sıcaktır.

Misafirlerimiz için rehberlik ve transfer hizmetlerimiz de vardır. Medeniyetlerin ve dinlerin beşiği Mardin şehir merkezi ve şehir dışında, Mardin’in tarihi yerlerini, gezip görmeniz gereken yerleri size özel rehberimiz eşliğinde gezebilirsiniz.
TARİHİ İŞLEMELER

Otelimizin tüm odalarında bulunan tarihi dinsel simgeler, geçmişten günümüze kadar hasar görmemiş bir vaziyette özelliğini korumaktadır.

Bu işlemeler her bir dinin simgesi olmakla birlikte, bu tarihi mekan içerisinde birden çok dinin, farklı zamanlarda aynı mekanda birbirlerinin inanışlarına saygılı ve hoşgörülü bir şekilde yaşadığına şahit olacaksınız.

Bu mekana daha sonra gelen hiçbir dini mezhep, önceki mezheplerin dini motiflerine zarar vermemiş, hatta kendi inanışlarını simgeleyen motifleri kendileri de farklı alanlara işlemişlerdir.

Otelimiz tarihi bir yapıya sahip olmakla beraber, içerisindeki tüm odalar geçmişten günümüze dek gelen tüm tarihi estetik yapıyı hissettirecek bir ortama sahiptir.

Otelimizde 6 adet oda bulunmaktadır. Bunlar;

Mezopotomya (Kral) Odası

Mezopotomya (Kral) Odası

Eşsiz görselliğe sahip Mezopotamya Ovası manzarasını, yatağınızdan en iyi şekilde görmenizi sağlar. Odamızda 1 adet 2 kişilik; 1 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

Taş Oda

Taş Oda

Her alanı kırma taşlardan oluşan tarihi bir odadır. Odamızda 1 adet 2 kişilik yatak bulunmaktadır.

Yeniçeriler Odası

Yeniçeriler Odası

Her alanı kırma taşlardan oluşan tarihi bir odadır. Odamızda 7 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

Kale Odası

Kale Odası

Mardin Kalesi ve büyük avlu manzaralıdır. Büyük avludan Suriye köylerini görme imkanına sahip olduğunuz gibi, otelimizin sap tarafında bulunan Ulu Cami’den ezan sesi ile, yine otelimizin sol tarafında bulunan Süryani Kadim Mort Şmuni Kilisesi’nden çan sesleri altında, Mezopotamya Ovası’nın eşsiz görselliğine şahitlik edeceksiniz. Odamızda 1 adet 2 kişilik; 3 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

Balayı Odası

Balayı Odası

Özel dizayn edilmiş odamız, yatakların, odanın üstüne konumlanmış bir şekilde olduğuna şahit olmanın keyifli ve bir o kadar şaşırtıcı duygularını hissedeceksiniz. Odamızda 1 adet 2 kişilik yatak bulunmaktadır.

Gömülü (Saklı) Oda

Gömülü (Saklı) Oda

Kırma taştan yapılan odamız, içe gömük bir yapıya sahip olduğundan bu ismi almıştır. Tarihi huzur ve sükünet içerisinde yaşayacağınız ender bir yapıdır. Odamızda 3 adet tek yatak bulunmaktadır.

Tüm odalarımızda standart olarak;

 • TV
 • Buzdolabı
 • Wi-Fi internet
 • 24 saat sıcak su
 • Saç kurutma makinesi
 • Banyo + WC

vardır. Otelimizin yazları serin kışları da sıcak olmasından dolayı  klimaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Misafirlerimiz Mardin’e ulaşmadan önce kendileriyle iletişime geçip ulaşım konusunda bilgilendiriyoruz. Mardin’e geldiğinizde de otele ulaşım için yardımcı oluyoruz.

Tel: +90 482 213 22 22

Fax: +90 482 213 22 20

GSM: +90 542 738 92 93

Web: www.kasriabbas.com

Mail: yusufyuc@hotmail.com

Adres: Teker Mah., Hasan Ammar Çarşısı Altı, Sansal Camii Yanı, Merkez, Mardin

Dolduracağınız rezervasyon formu direk olarak işletmeye gitmektedir. Sitemiz üzerinden yapılacak rezervasyon işlemlerinden ücret alınmadığı gibi, rezervasyonla ilgili sitemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.