" /> Mardin Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali
DSCN1614

Mardin Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali

Mardin Valiliği tarafından, 2009 yılından beri düzenlenen Mardin Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali, 11-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecektir. Festivale yurt içinden katılacak olanların yanında yurt dışından da 9 ülkeden 54 kişi katılacaktır.

TÝYATRO FESTÝVALÝ KIZILTEPE'DE ÝLGÝ GÖRDÜUluslararası nitelikteki bu festivalde amaç, katılımcılara, tiyatro sanatının yenileyici, geliştirici gücünün yanında farklı fikirler karşısında hoşgörülü olma ve esnek davranabilme yeteneğini aşılayabilmektir.

Ayrıca farklı sosyal ve kültürel çevrelerden gelerek bu festivale katılan ve tiyatro sanatıyla buluşan genç insanlar arasında bilgi alışverişi sağlayarak değişik fikirlerin ve bilgilerin paylaşıldığı bir ortam yaratmak da bu festivalin amaçladıkları arasında gösterilebilir.

Bunların yanında, Mardin’in, doğal ve tarihî yapısına uygun olarak, kültür ve turizm açısından cazibe merkezi olma yolunda tiyatro-festivali-kiziltepe-de-ilgi-gordu-5269109_400ilerlemesine katkıda bulunmak ve Mardin’i kültür etkinlikleri sahasında hak ettiği sıraya çıkarmak da yine bu festivalin amaçladıkları arasındadır.

Bu bağlamda, etkinlik kapsamında yapılması planlanan aktiviteleri şöyle sıralayabiliriz:

10 Atölye, 14 Oyun (her oyun 2+6+8 vb. farklı sayılarda 7 noktada gerçekleştirilecektir), 1 Söyleşi ve 1 Panel olmak üzere toplamda 64 adet etkinlik yapılması planlanmıştır.

tiyatro_383676 MARDÝN’DE ÇOCUK FESTÝVALÝ COÞKUSU