Mardin Havaalanı

Mardin’de Ulaşım

Mardin’e hoşgeldiniz!

Mardin havaalanından şehre nasıl gidilir?

Mardin Havaalanı’ndan  Mardin’e ulaşım oldukça kolaydır. Havaalanına iniş yaptıktan sonra orada bulunanan taksilerden birisine binerek gideceğiniz yere göre değişmekle beraber 25-50 TL arası bir ücretle Mardin merkezde istediğiniz yere gidebilirsiniz. Çok eşyanız yoksa veya taksi tutmak istemiyorsanız havaalanı giriş kapısına kadar yaklaşık 100 metrelik bir yolu yürüyerek Kızıltepe – Mardin arasında çalışan minibüslere 2.5 TL lik bir ücretle  binebilirsiniz. Bu otobüsler sizi Mardin’in Yenişehir kısmına kadar, hatta eski Mardin’in giriş kapısı olan Diyarbakır Kapı’ya kadar götürebilir.   Zaten Mardin Yenişehir’e kadar çıktıktan sonra şehir içi arabaları sizi istediğiniz yere kadar bırakacaktır.

Şehirden Mardin Havaalanı’na nasıl gidilir?

Mardin Havaalanı’na Mardin’den ulaşım da çok basittir. Havaalanı taksilerinde birisini çağırarak yaklaşık 30-40 TL arası bir ücretle gidebileceğiniz gibi Diyarbakır Kapı’dan kalkan Kızıltepe minibüslerine 2,5 TL ödeyerek de havaalanına çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eğer şahsi arabanız varsa Mardin’den Kızıltepe yoluna çıkarak Kızıltepe’ye giderken solda bulunan havaalanına 5-10 dakika gibi kısa bir sürede varabilirsiniz.

Bulunduğunuz yer Kızıltepe ise yine aynı şekilde Mardin istikametine giden bütün arabalar sizi havaalanına ulaştırabilir. Arabadan indikten sonra en fazla 100 metrelik bir yürüyüşle bavullarınızı görevlilere teslim edebilirsiniz.